facebook

stránky od allegro2.cz

HANNACH BOHEMIA MAESTRO ZÍSKALA TITUL

29.07.2010 12:48

Blahopřejeme Ch.Hannach Bohemia Maestro,  za získání titulu ČESKÝ CHAMPION !!!

 

 

Připojila se k dalším fenkám a pejskům z naších odchovů, kteří před své jména píši CHAMPION.

Děkujeme manželům Zittovým za reprezentaci naší chovatelské stanice, a poskytnutí  Hannach skvělého  domova.

 

Hannach Bohemia Maestro

Hannach

Hannach

Hannach

Hannach

získaný titul
 

OPĚT LOUČENÍ

28.07.2010 22:23

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Josh Billings

Dnes jsme se rozloučili s naším černouškem Kirinkou po rodičích Surprici a Folinkovi. Do svého nového domova odcestovala, lépe řečeno odletěla za svou sestřičkou Kiarkou ( Nikki ) do Švýcarska. I když spolu nebudou, určitě se někde setkají. Možná i výstavy je neminou…..?

Přejeme naším holčičkám hodně lásky svých pánečků, spousty kamarádů a vlastně nejhezčí psí život, který jich čeká. Ony na oplátku ať přinášejí spoustu radostí, a stále něco nového do svých nových rodin.

O Nikki už víme, že chodí do psí školky, kde jí všechny paní učitelky milují. Okolí baví svým hraním, a blbnutím.  Cvičení ji  jde jak jsme se dozvěděli přední, zadní.  Podle všeho Nikki psí školka svědčí a ona zase oživila jejich výcvik. Což je super !! Takové psaní nás vždycky moc potěší a rozesměje. Moc živě si ji dovedeme představit, protože ten temperament mají holčičky  v sobě.

A závěrem bychom chtěli napsat, že tento vrh byl zcela vydařený, nejen povahou jakou fenečky vyzařovaly, ale také  exteriérem.  A proto nebylo by na škodu si tento vrh někdy ještě zopakovat.   

 

Poslední fota Kiry z rodného domova jsou vloženy ZDE

 

Kira Bohemia Maestro

Kira Bohemia Maestro

kámoška Tara a Kira

Tara, Kira

Kira

Kira, Jutta

Jutta, Kira, Shamballa

Jutta, Kira, Shamballa

mamka Surprice, Kira (loučení)

mamka Surprice, Kira (loučení)
 

IRISKA BOHEMIA MAESTRO ZÍSKALA TITULY

27.07.2010 09:00

Naší chovatelskou stanici v sobotu 24.07.2010 reprezentovala na Krajské výstavě v Brně mladá fenečka z našeho odchovu Iriska Bohemia Maestro.

Posouzena byla paní rozhodčí Ubrovou od které získala krásný posudek a ohodnocení V1, Vítěz třídy a Krajský vítěz.

Irisce a majitelům Hénikovým s potěšením gratulujeme.     

 

Iriska Bohemia Maestro

Iriska Bohemia Maestro

Iriska Bohemia Maestro
 

NOVÉ FOTA ŠTĚŇÁTEK PO FANDANGOVI BOHEMIA MAESTRO

25.07.2010 16:42

 

Štěňátka, které nyní vidíte na fotkách mají v chov.stanici Kaštanový květ po našem Fandangovi (black and tan) a maminkou je  Binie Kaštanový květ (sobolí). Už z obrázků, které nám posílají z této chov. stanice vidíme, že z nich rostou nádherní tibísci.  :)

Držíme palce, aby se dostali do správných rukou budoucích majitelů.   

 

Kaštanový květ

Kaštanový květ

Kaštanový květ

Kaštanový květ
 

KIARA Bohemia Maestro (NIKKI)

23.07.2010 16:52

Obdrželi jsme natočený film Kiarky ( Nikki ) od jejích pánečků, kde usilovně pracuje s pískem.  :)

Moc děkujeme.

Koukněte na šikulku.  

 

Kiarka ještě u nás

Kiarka ještě u nás

v novém domově

film, kde Nikki usilovně pracuje
 

SVĚTOVÁ DOVOLENÁ V DÁNSKU

20.07.2010 00:11

 

Letošní dovolenou už máme za sebou.  Záměrně jsme si vybrali Dánsko, které bylo organizátorem letošní světové výstavy FCI.

Na světovou výstavu jsme vzali s sebou našeho mladého pejska JCh. Kri Kris Leo The Liona, který se tímto vrátil na pár dnů do své rodné země Dánska. Tam se  opět  setkal se svou chovatelkou paní Kristine Nordmann.   Druhým pejskem, který reprezentoval náš chov a který je  v majetku  chovatelské stanici  Austerlitz  Moravia, byl Ch. Groll Bohemia Maestro.Na rozdíl od loňské bratislavské výstavy, se tento rok na  Světovou výstavu sjela opravdu Evropská špička. Byli zde zastoupeni jedinci z Dánska, Švédska, Finska, Norska, Estonska, Holandska,  Anglie (včetně vítěze letošní Cruftové výstavy) a samozřejmě i my z České republiky. Celkem  bylo přihlášeno 143 tibeťáčků. Rozhodčím byl nominován  příjemný CHristofer Habig z Německa.  Posuzování  na naše poměry bylo dost nezvyklé, ale velice korektní a  na vysoké úrovni. Na rozdíl od našich výstav, posuzování probíhalo bez psaní posudků jen  formou výběru 4 nejlepších jedinců  z kterých se následně vybírali vítězové jednotlivých tříd. 

Groll v silné konkurenci  patnácti tibeťáků získal krásnou známku Výborný.  Leo měl ještě víc  výstavních soupeřů a to dvacet jedna.  Za svou drobnější postavu byl ohodnocen na Velmi Dobrou.

Celkové výsledky a fotografie z výstavy můžete zhlédnou  zde.

Světová výstava měla úroveň po všech stránkách. V halách nebylo umístěno mnoho kruhů, proto vše probíhalo v klidu,  bez emocí a tlačenic.  Výstavní kruhy byly velice prostorné,  kolem kterých  se vystavovatele nemuseli mačkat s klecemi, tak  jak jsme zažili loni na světové výstavě v Bratislavě.  Všude panoval klid, pohoda a čistota….  Z této výstavy jsme odjížděli s dobrými pocity, krásnými zážitky a velice spokojeni, že jsme se opět mohli setkat  s majiteli mnoha již nám známých chovatelských stanic, a mohli jsme se rovněž seznámit  s mnoha dalšími chovateli.

Druhým úkolem, ale to už ne tak příjemným,  bylo loučení s  Rambem ( Yotisha´s Sylvester Stallon ), který se vracel do své rodné chovatelské stanice  Yotisha  v Norsku.  ;( Rambíček,  který v naší chovatelské stanici přebýval 3 roky, si nejspíš myslel, že jede jen na delší výlet, z kterého se opět vrátí do naší smečky. Věříme, že si už na svou staronovou smečku a  na své pánečky  zvykl.

Rambošku, držíme ti moc palce, abys získával nadále tituly a byl jedničkou tak jako tady u nás!!!    

 

Třetím a to opět moc příjemným úkolem byl sraz Tibetských španělů v Dánsku, na který jsme obdrželi pozvánku. No přece uznáte, že takovou super akci jsme nemohli odmítnout. Tento sraz se konal na ranči chovatelské stanici „ Kennel Team Of cati“. Počet zúčastněných lidí a pejsků byl dost vysoký, ale bohužel přesné číslo nemáme. Ráno jsme se zúčastnili  přednášky o Tibetu pana   Primože Peera  ze Slovinska,  který osobně  tuto zemi několik krát navštívil. Povídání o Tibetských plemenech jak žijí a vidět fotografie bylo velice zajímavé a poučné.  Po přednášce byl výborný oběd, který přichystala majitelka domu.

Další část programu měli pod palcem zúčastnění rozhodčí, kteří na tuto akci byli pozváni. Proběhlo vážení, měření pejsků v kohoutku, měření hrudi, hodnocení srsti, nasazení uší , tvar očí atd. V  neposlední řadě hodnocení celkového projevu  a vzhledu  s focením pejska  . Tyto všechny údaje se zapisovali do předtištěných tiskopisů, které majitel pejska obdržel, a pokud sám chtěl vědět tyto údaje. Ale věřte, nebo ne, této klubu prospěšné akce se zúčastnili všichni přítomní se svými tibísky. My jsme se připojili také. Takže z měření a celkového posuzování našeho Leonka už víme, že měří podle standardu 25 cm a je to vyrovnaný, kompaktní pejsek s dobrou mechanikou pohybu. V programu byla také tombola, při které se losovalo a vyhrávali se krásné dárky v podobě psího krmení, židlí na výstavy a jiných drobností.  Po losování byl nachystán další program a to ve výběhu ranče. Formou eliminace se porovnávali dva  pejsci nezávisle na věku a pohlaví. Z těch dvou pejsků postoupil  jeden, až  na konec   zůstal jen vítěz celého klání. Bylo to bráno jako legrace pro pobavení nás všech. Rozhodování připadlo na pozvané a zúčastněné rozhodčí.  Vítězem se stalo několika měsíční  štěně, které svým projevem získalo všechny zúčastněné.

Závěrem bychom chtěli napsat, že dovolená spojena se spoustou zážitků byla moc fajn. Seznámili  jsme se s mnoha chovateli z Dánska, naši hafáni  se mohli vyřádit se spoustou psích kamarádu.  Nemůžeme rovněž  opomenout  nádherné čisté, ledové Severní moře, oslavu letní rovnodennosti při hořících vatrách, kde si Leo, Groll a Rambo zadováděli.  Nasbírali jsme  pár mušlí a udělali jsme si krásnou procházku podél pláže.

Ze všech akcí  můžete některé fota vidět zde a později ve fotogalerii.

Dánský regionální deník ve kterém se ve skratce hovořilo o této klubové výstavě tibísků.  Klikněte ZDE.

 

 

 

 

ledové Severní moře...


pláž a moře

Groll, Rambo

Groll


Leo, Groll, Rambooslava rovnodennosti

Leo, Rambo

Leo

žíznivý Leo

Groll

Groll Bohemia Maestro

Groll, Leo, Rambo

naše ubytování

zahrada při hotelu

posezení při hotelu

úprava před spaním
unavený Rambo

Groll odpočívá

loučení s Ramboškem

Rambo už doma

Rambo už doma

Rambo už je doma

sraz tibísků na ranči chov. stanice„ Kennel Team Of Cati“ v Dánsku

tybísek na srazu

tybísek na srazu

přednáška o Tibetu....na srazu tibísku v Dánsku


hodnocení pejsků..

čekání na ohodnocení svých mazlíčků

Ch. Groll Bohemia Maestro

porovnávání nejhezčího pejska

výběr nejhezčího tibíska

vítězem se stalo krásne štěňátko

poděkování majiteli ranče

Groll unavený

po náročném dni

Leo také odpočívá

Groll a Leo si vyjeli na projížďku

při jízdě jsou velice pozorní

Groll s čerstvým řidičákem

Leonek si řízení také vychutnal

další náš hotýlek na cestách

HRDÝ Ch. Groll Bohemia Maestro
 

INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE UDĚLOVÁNÍ ŘÁDU “ ČESKÝ ŠAMPION „

06.07.2010 12:41

Od  01.01.2011 nastane změna k  získávání  tohoto titulu. 

 

 Přečtěte si tuto důležitou informaci  ZDE nebo na ČMKU, aby  jste nebyli  nemile překvapeni! Myslíme si, že většina z nás to ještě nezaregistrovala.

 


 

KOLETA A KIRA Z NAŠI CHOVATELSKÉ STANICE V 11 TÝDNECH. KIARA UŽ V NOVÉM DOMOVĚ.

05.07.2010 01:04

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit,
zapomněl
na štěňata.

Gene Hill

Na svůj nový domov si už moc dobře zvykla jedna ze tří štěňátek a to Kiarka, která nám odjela už před týdnem. Noví majitelé si Kiaru přejmenovali na Nikki.  Podle zpráviček, které dostáváme od majitelů se z ní klube hezká  holčička, která bude mít bohatou srst po rodičích, ráda se čvachtá ve vodě…  Je to jejich zlatíčko, které si strašně rádo hraje.

 

Příští týden se noví majitelé s Nikki chystají  do psí školky. Budeme čekat na další informace jak se všem dařilo při první lekci.  Možná se budete divit, kde že takovou  školku mají. Tyto školky pro majitelé pejsků fungují ve Švýcarsku.

  Větu, kterou nám napsali majitelé Kiarky ( Nikki ) nás přesvědčila o tom, že jsou těmi pravými lidmi pro naší čtyřnohou holčičku!   Tak nevím, jestli jsme ti správní majitele pro Nikki, ale určitě je Nikki ten správny pejsek pro nás!!!“

A takovéto majitelé hledáme pro naše holčičky Koletu a Kiru, které mají 11 týdnů a jsou opravdu nádherné svou povahou a exteriérem. Vložili jsme nové fotky štěňátek, které Vás o tom přesvědčí.

Klikněte na ODCHOVY

 

Jutta, Kira

Jutta, Kira

Kira číhá....

Kira uklízí...

Kira Bohemia Maestro

Kira Bohemia Maestro

Koleta, Kira

Koleta Bohemia Maestro
 

BYLY VLOŽENY FOTA ŠTĚŇÁTEK Z CHOVATELSKÉ STANICE AUSTERLITZ MORAVIA

03.07.2010 18:48

Štěňátka Grolla a Wirgo ( Safira ) ve dvou týdnech krásně přibývají na váze a maminka Safirka se o ně vzorně stará.  :)

V klubíčku  jsou barvy sobolí, černá i black and tan. Stačí si jen vybrat v chovatelské stanici Austerlitz Moravia.

Jména štěňátek jsou zajímavé, a zároveň hezké. Posuďte sami.

Pes  Alindor, pes  Artamis, fena  Akasha, fena  Arya, fena  Azshari.   

 

Více obrázků a informací o potomcích Grolla najdete ZDE.

 

Ch. Groll Bohemia Maestro

ICh. Wirgo Perla mahagon

Alindor Austerlitz Moravia

Atari Austerlitz Moravia

Akasha Austerlitz Moravia

Azshari Austerlitz Moravia

Artamis Austerlitz Moravia

Arya Austerlitz Moravia
 

ŠTĚŇÁTKA PO BINIE KAŠTANOVÝ KVĚT A FANDANGOVI BOHEMIA MAESTRO NÁM POROSTLA

02.07.2010 22:45

ODCHOVECH, sekce potomci jsou vloženy fota rostoucích štěňátek  po našem Fandangovi a Binince . 

Narodili se jím čtyři holčičky. Z toho dvě sobolí holčičky jsou Conie , Carman a dvě black and ten Candy , Coletta.

 

Poděkování zasíláme do chovatelské stanice Kaštanový květ a majitelům fenky Binie za poslání foteček  štěňátek jak rostou. :)

 

Fandango Bohemia Maestro

Binie Kaštanový květ

Candy Kaštanový květ

Carmen Kaštanový květ

Coletta Kaštanový květ

Conie Kaštanový kvšt