facebook

stránky od allegro2.cz

V MAĎARSKÉM KOMÁROM CH.GROLL BOHEMIA MAESTRO ZÍSKAL 3 x TITUL BOB.

28.05.2010 15:02


 

 

V maďarském Komárom proběhly během víkendu a pondělka dvě mezinárodní výstavy a jedna klubová výstava, které jsme se bohužel z důvodu povodně v našem regionu nemohli zúčastnit . Za to Groll  Bohemia Maestro v majetku  chovatelské stanice Austerlitz  Moravia nás zastoupil dostatečně.  Získal  KLUBOVÉHO VÍTĚZE,  a jak  je v nadpise psáno  v každém dni tituly CAC, CACIB a  BOB.

Majitelům děkujeme za tak skvělé výkony a prezentaci naší chovatelské stanice.  Úspěšnému  Grollovi Bohemia Maestro  k získání dalšího  titulu BOB a věříme, že  za nedlouho dovrší do své sbírky svůj v pořadí dvacátý titul BOB. 

 

Opravdu jeho vzorem jsou jeho mamka Surprice a taťka Achtaj.

 

 

Ch.Groll Bohemia Maestro,C.I.B.Achtaj Bohemia Maestro

 

ŠTĚŇÁTKA V 5 A 6 TÝDNU

26.05.2010 20:40

Naše holky Kiarka, Koletka a Kirinka se už krásně projevují a musíme se pochlubit, že jsou to velice klidné, čistotné  a moc milé holčičky. Na zahrádce pokud přeje počasí se vydovádí s tím kdo je zrovna na blízku a po chvilce zábavy si jdou odpočinout  do pelíšku.  Ještě pořád jim chutná maminčino mlíčko. 

Počátkem šestého měsíce budou  štěňátka k odběru. Zjistíte to sami  jací  jsou to skvělí mazlíčci. Určitě si je zamilujete pokud si u Vás najdou svůj domov.

 

Koleta 5 týdnů/weeks, Jutta

5 týdnů / weeks

maminka/ mother Yotisha´s Surprice

5 týdnů / weeks

otec / father Folow

5 týdnů / weeks

5 týdnů / weeks

5 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks Kiara

Shamball Złota Wolność

6 týdnů / weeks

Shamballa, Kira, Leo

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

Kira, Jutta

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks

6 týdnů / weeks Koleta
 

DÍKY VÁM VŠEM

26.05.2010 08:20

Povodeň, která postihla náš kraj a naše bydliště v minulém týdnu , dost výrazně nabourala naše plány, které jsme chtěli uskutečnit.  Evakuace v našem okolí,  zachraňování naších pejsků, nábytků a vybavení nám dala dost zabrat. Představa, že voda jako před třinácti léty opět zaplaví náš  dům a zahradu,  byla stále živá. Naštěstí voda tentokrát se zastavila „jen“  v naší záhradě a do domu již nevstoupila. Takže jsme tři dny bydleli jako Robinsoni na ostrově.

Rádi bychom poděkovali Všem, kteří nezištně nám nabízeli jakoukoliv pomoc, starali se a dokonce  nabízeli nám a naším pejskům  i náhradní bydlení.  Vězte, že Vaše někdy až nečekaná podpora nás opravdu „držela nad vodou“.  Opravdu vřele díky.

 

pole vedle našeho domu


lesík vedle naší zahrady

pole za naší zahradou

příjezdová cesta k nám domů


příjezdová cesta

a pole před naším domem
 

MOŽNOST ZHLÉDNUTÍ VIDEA NEJČASTĚJŠÍCH PARAZITŮ PSŮ A KOČEK

16.05.2010 06:30

Do kolonky "Chov a veterina" byly přidány krátké informace o životním cyklu Tasemnice psí a škrkavek.

 
 

ŠTĚŇÁTKA VE ČTYŘECH TÝDNECH,

14.05.2010 22:39

 se nám podařilo vyfotit  venku jak se rozkoukávají na krásně  zelené trávě. I když  v tomto týdnu vypadá, že snad sluníčko vůbec nesvítilo, opak je pravdou.

Gracy si  štěňátka Koletku, Kiru a Kiarku moc oblíbila, můžete je vidět na fotkách dole. 

 

Kira,Kiara,Koleta

štěňátka, Gracy


Koleta Bohemia Maestro

Kira,Kiara,Koleta
 

KLUBOVÁ VÝSTAVA 08.05.2010 HLUČÍN

12.05.2010 01:05

 

 

Každým rokem Klub chovatelů tibetských španělů  (KCHTS) pořádá svojí nejprestižnější výstavu, a to Klubovou výstavu  se zadáváním titulu Klubový vítěz. Je to výstava, kde se každým rokem vybírá mezi psy a fenami nejlepší jedinec klubu. Je to zároveň přehlídka českého chovu a samozřejmě i skvělá propagace plemene tibetský španěl. Bohužel  se v tomto roce  zúčastnilo jen 13 tibísků, což je dost málo na to, kolik máme členů v klubu.

 

Po značných peripetiích s delegováním rozhodčího, na konec posuzováním naše klubové výstavy byla pověřena  všem přítomným neznáma mezinárodní rozhodčí Magdalena Świetoń z Polska. Nevíme, zda je znalá plemene Tibetský španěl, ale její posuzování ačkoli přísné, bylo velice korektní, s citlivým přístupem ke všem pejskům.

Šest tibeťáčků získalo ocenění  výborný a zbytek bylo ohodnoceno známkou  velmi dobrý, ale s patřičným vysvětlením odchylky od požadavků standardu.  Známky VD získali převážně mladí pejsci, kteří  ještě nemají moc zkušeností na  výstavách.

Ale nyní už k lepší stránce této výstavy, kdo si odvážel domů  poháry a tituly.

Byl to náš pejsek JCh.Kri Kris Leo The Lion,  který v mezitřídě získal známku vborna 1 a titul CAC.

Ve třídě otevřené zvítězil teprve dvouletý Chavier Bohemia Maestro z našeho chovu, který si domů odvážel  již svůj třetí titul CAC. Gratulujeme !!!  

KLUBOVÝM VÍTĚZEM  ve psech se stal tříletý pejsek z našeho chovu, syn C.I.B. Achtaje Bohemia Maestro a  C.I. B. Yotishi´s Surprice  Ch. GROLL Bohemia Maestro, který si domů také odvážel titul CAC a BOB. Děkujeme a taktéž gratulujeme !!! Klubovým vítězem mezi fenami  se stala  mladá fenka  Emiko Zlatý Klondike (v majetku  chov.stanice Z Vikiluxu ).

Ve třídě čestné se představil ČTYŘNÁSOBNÝ KLUBOVÝ VÍTĚZ  C.I.B. ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO, který tak jako vždycky si výstavní molo a fotografování  dostatečně užíval.

Blahopřejeme všem zúčastněným i majitelům naších odchovů za to, že se s námi zúčastnili této významné klubové akce. Atmosféra kolem kruhu byla skvělá, zvláště kdžy pořadatelé zřejmě díky svým "konexím" zajistili po dobu konaní "klubovky" vysmáte sluníčko.

Na závěr jménem všech zúčastněných chovatelů a majitelů tibetských španělů byl paní rozhodčí  předán malý dárek a kytička, na který všichni zúčastnění přispěli finanční částkou. Za tom jim moc děkujeme.

V průběhu celé výstavy byla nápomocná paní Jana  Palupová , které taktéž patří dík.

 

Výsledky a další fota  z konané výstavy najdete  ZDE.

Fota z klubové výstavy tibeťáčků v časopise PES PŘÍTEL ČLOVĚKA najdete ZDE.

 

 

 

 


Ch.Groll Bohemia Maestro,Emiko Zlatý Klondike

Ch.Groll Bohemia Maestro,C.I.B.Achtaj Bohemia Maestro


vyšlo v časopise PES PŘÍTEL ČLOVĚKA
 

NOVÉ ZPRÁVIČKY O JETTOVI BOHEMIA MAESTRO

06.05.2010 06:39

V prvé řadě děkujeme Jelínkovým za  fota čtyřměsíčního Jetta a jeho čtyřnohých kamarádu Baishy,Cassandry a Deliy, které  s ním tráví celé dny. Taktéž děkujeme za informace, které jsme oněm  obdrželi.

Jettik trošku povyrostl, stal se z něho  moc velký pomocník na zahrádce , kde pomáhá paničce s pletím, vyhazováním kamínku, drnů …. Při této práci vydrží  třeba i celé odpoledne.

Také má rád kytičky na záhonech, ještě radši  krade boty a dělá s nimi  „pořádek ve skříni .“

Jett  poslouchá na jedničku, což nás těší. Podle všeho je to kluk šikula bez kterého se tato domácnost neobejde.  :)

Ještě jednou díky a těšíme se na setkání.

 

 

Jett Bohemia Maestro

kamarádi-Delia,Cassandra,Baisha
 

NAŠE ŠTĚŇÁTKA SURPRICE A FOLOWA OPĚT O TÝDEN STARŠÍ

04.05.2010 21:43

Fota Kiry, Kiary a Koletky ve třech týdnech.    :) :)

 

Kira Bohemia Maestro

Kiara Bohemia Maestro

Koleta Bohemia Maestro 

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA 02.05.2010

04.05.2010 00:38

Výsledky z  MNV výstavy v Českých Budějovicích ( 25.04.2010) a MNV v Praze byly vloženy do sekce VÝSLEDKY Z VÝSTAV.

 
 

OPĚT O NĚCO STARŠÍ ŠTĚŇÁTKA Z CHOVATELSKÉ STANICE CHARMING TRINITY

03.05.2010 22:46

André a Arinto už mají 5 týdnů.

Arinta si můžete vybrat domů jako svého mazlíčka.